Edukacja w Kinie

Przegląd Albatrosy

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to konkurs filmowy skierowany do młodzieży szkół średnich.

Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Nadesłane filmy pretendują do nagród za najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny i najlepszą animację lub film eksperymentalny - każda w wysokości 1500 zł! Dla twórców wszystkich wyróżnionych filmów przewidziane są nagrody rzeczowe.

Co widzisz? reż. Marek Ścibior

Człowiek rozsądny reż. Szymon Pawletko

Egzekucja pamięci reż. Gabi Bania

Forma relaksacji, reż. Gracjan Jeschke

Kher/Dom, reż. Kalina Gawrysiak

Łukasz, reż. Maja Górska

Nasz nietypowy letni dzień, reż. Oskar Sawicki

Nie uciekaj, reż. Urszula Taraszka

Nocna zmiana, reż. Miłosz Karski

Oddech, reż. Marcel Pawluk

OIO, reż. Anna Walczak

PUK.PUK, reż. Miłosz Karski

Społeczność, reż. Wiktoria Krzemińska

Sprzątacz, reż. Miłosz Karski

Upiór, reż. Gabi Bania

Жыве Беларусь - Niech żyje Białoruś, reż. Gracjan Jeschke

Gala rozdania nagród. XIII Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

Marta Drankiewicz

Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni.